Jak zacząć przygodę z wróżeniem z kart?

Prawdopodobnie nie raz widziałeś, jak w filmach, czy na ulicy wróży się z kart. Pewnie zwykle przyglądałeś się temu z boku, bojąc się, że to jakieś oszustwo lub naciąganie. Jednak dzięki temu poradnikowi zajrzysz w swoją przyszłość nie bojąc się, że to oszustwo. Pokażemy Ci jak się wróży z kart.

Na początek talia do gry

Najłatwiej zacząć się uczyć wróżyć z kart na podstawie talii do gry. Jest to najbardziej dostępna i najtańsza talia kart, z której możemy wróżyć. Na dodatek początkowe wróżby wyglądają podobnie zarówno w takiej talii, jak i w przypadku tarota.

Zanim jednak zaczniemy rozkładać karty trzeba talię odpowiednio zmniejszyć. Wróżby stawia się na podstawie kart dworskich – czyli król, dama i walet – kart z numerami od siódemki do dziesiątki oraz asów. Resztę kart odrzucamy.
Dodatkowo w przypadku kart klasycznych trzeba zwracać uwagę na kolor. Determinuje on do jakiej sfery życia odwołuje się nasza wróżba.
Cztery kolory występujące w talii kart to trefl, karo, kier i pik. Trefl to popularny żołądź, który może zdradzić nam losy naszej kariery zawodowej. Karo to dzwonki, a wróżba na ich podstawie odwołuje się do sfery pieniężnej – spraw finansowych. Kiery reprezentowane są w talii kart jako serca. Jak można się domyśleć, wróżba na ich podstawie odpowiada za sferę uczuciową i emocjonalną. Ostatnim kolorem jest pik, czyli wino. Odpowiada za zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, oraz nasze dobre samopoczucie.

Najprostsze wróżby

Początkujący, nie obeznani ze znaczeniem kart klasycznych, powinni zacząć wróżenie z jednej karty. Osoba, której stawiamy wróżbę powinna przetasować talię i wybrać jedną kartę, myśląc o pytaniu lub problemie, na które chce poznać odpowiedź. Następnie na podstawie karty i jej znaczenia Ty odczytujesz znaczenie wróżby w kontekście do niedalekiej przyszłości.
Nieco bardziej zaawansowaną wersją tej wróżby jest wylosowanie trzech kart. Te trzy karty odwołują się zaś do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, dzięki czemu możemy dokładniej przyjrzeć się danej sprawie i lepiej zinterpretować to, co mówią karty.