Gry liczbowe i loterie

Jak większość z nas wie tego typu rozgrywki są grami z losową szansą wygranej, a co za tym idzie – są grami, które podlegają ustawie hazardowej. Co to w praktyce oznacza? Oznacza to, że z pozoru wybór gier liczbowych i loterii powinien być ograniczony. Okazuje się jednak, że tak nie jest, gdyż Totalizator Sportowy – monopolista w tej dziedzinie – oferuje wiele możliwych gier. Zapewne każdy wie z reklam, z internetu, czy może od znajomych czym jest Lotto, zdrapki i pokrewne gry. Poniżej opiszemy po krótce najważniejsze z nich i jak w nie grać.

Duży Lotek

Dzisiaj pod nazwą, po prostu: Lotto. Dawniej znany jako „Toto Lotek”, jednak z powodu pokrywających się nazw w innych krajach, nazwa została dwukrotnie zmieniona. Lotto jest grą kumulacyjną, co oznacza, że im więcej osób w nią gra, tym większa jest możliwa wygrana, nieraz sięgająca kilkadziesiąt milionów złotych! Aby je wygrać, należy wybrać kombinacje szczęściu liczb z możliwych 49. Następnie należy porównać je z wylosowanymi w studiu – im więcej liczb się pokrywa z tymi naszymi, tym większa wygrana, a przy trafieniu wszystkich trafia do nas nagroda główna!

Keno

Tutaj wygrana jest bardziej stała – możemy wygrać od 200 tysięcy złotych do 2 milionów, w zależności od wybranego mnożnika. Zasady są tutaj proste, mimo że wielu ludzi pyta Keno jak grać. Nie odbiegają one od klasycznego Lotto – różnica jest tutaj jedynie taka, że wybieramy 10 liczb z możliwych 70, a następnie porównujemy z wylosowanymi dwudziestoma liczbami. Losowania odbywają się co 4 minuty, co daje nam większą szansę na wygraną.

Kaskada

Tu zasady są podobne, jednak mechanizm wygranej jest nieco inny. Do zgarnięcia jest 250 tysięcy złotych, a my dostajemy unikalny zestaw 12 losowych liczb. Różnica jest taka, że w Kaskadzie zawsze ktoś wygrywa, z racji tego, że ilość wygenerowanych kombinacji jest ograniczona, a więc jeden z wylosowanych zestawów liczbowych na pewno wygra.