Stare, dobre sudoku. Sudoku historia

Sudoku. Brzmi bardzo poważnie, absorbująca łamigłówka, dla wytrwałych. Pobudzająca logiczne myślenie. Ogromna zaleta we współczesnym świecie, gdzie zapominamy u nas o takiej opcji. Bezmyślność coraz bardziej rozpowszechniona. Świat ucieka od przeszłości, jednakże stare dobre gry pozostają w pamięci.
Idealnym przykładem jest Sudoku.

Sudoku historia

Gra stara, wynaleziona w 1979r. przez Amerykanina Howarda Garnsa opublikowana pod nazwą „Number Place”. Łamigłówka cały czas ulegała zmianom, udoskonaleniom. Obecne Sudoku po raz pierwszy ukazało się w Japonii w 1986r., aby udoskonalić grę potrzebne było prawie 10 lat. A co ważne rok 2005 był przełomowy, Sudoku zostało rozpoznawalne na całym świecie. Modę zapoczątkował The Times, u nas przodującym wydawcą była Polityka, a następnie Angora, Przyjaciółka, Gazeta Wyborcza i inne. Sudoku historia jest ciekawa, potrzebne było wiele lat, by zrozumieć, jak interesująca jest gra.
Zasady pozostają niezmienione do dzisiaj. Magiczny kwadrat i 9 jakże ważnych cyfr, buduje wiele możliwości rozwiązań, a co za tym idzie, także poziomów trudności.