Scrabble- jak z rozsypanki ułożyć podium

Scrabble to pasjonująca i niekoniecznie prosta układanka, która od prawie 90 lat zabawia rodziny oraz przyjaciół na całym świecie. Niewielu jednak wie, że ta jedna z najpopularniejszych gier logicznych była efektem nudy bezrobotnego autora. W czasach współczesnych plansza, która w trakcie rozgrywki wyglądem przypomina krzyżówkę doczekała się swojego własnego związku graczy i międzynarodowego stowarzyszenia. W ciągu 90 lat wypuszczono na rynek kilka graficznych nowinek Scrabble, wliczając w to wersje limitowane oraz specjalne.

Gra oprócz dostarczania uczucia współzawodnictwa i lekarstwa na nudę od dziesięcioleci uczy i rozwija spostrzegawczość, zdolności do logicznego myślenia oraz ubogaca słownictwo milionów dzieci i dorosłych.

Jak zostać mistrzem i utrzeć nosa bliskim

Jeśli myślisz, że wysokie wyniki punktowe w tej słynnej układance uzależnione są tylko od zasobu słownictwa, jakie posiadasz, to nie ma na świecie nic bardziej mylnego niż twoja opinia. Rozwinięte zdolności językowe, ugruntowane zazwyczaj dzięki czytaniu książek pomagają, ale są tylko jedną z cech, jakimi chwalić się powinien mistrz gry w Scrabble. Liczy się tutaj także spostrzegawczość, refleks, zdolność do anagramowania, czyli odczytywania od tyłu wyrazów oraz co nie jest niczym odkrywczym logiczne myślenie i często wypracowywane latami strategie. Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej z powyżej wymienionych kwestii pomoc w Scrabble uzyskać możesz w sieci.

Sztuką nie jest bowiem ułożyć jak najwięcej, najdłuższych wyrazów, tylko usadawianie liter w miejscach oznaczonych największą ilością punktów oraz wybieranie spośród znaków widocznych na bloczkach, tych ocenianych najwyżej.