Rozrywka z dziećmi bez prądu

Gry planszowe stają się coraz bardziej popularną formą rozrywki wśród młodych dorosłych. Obecnie możemy kupi w zasadzie dowolny rodzaj gry planszowej, dostępne są takie formaty gier jak logiczne, strategiczne, imprezowe, łamigłówki, kooperacyjne, czy wymagające wyobraźni, a także znane powszechnie gry ekonomiczne i wojenne. Jeśli chcesz grać z dziećmi, wówczas odpowiednie będą dla Ciebie rodzinne gry planszowe lub edukacyjne gry planszowe. Jak dobrać odpowiedni tytuł dla siebie, tak aby później móc faktycznie cieszyć się rozgrywką, a nie tylko oglądać karton z grą kurzący się na półce? W tym artykule pokażemy Ci dostępne możliwości jeśli chodzi o planszówki, zatem nie będziesz musiał samodzielnie czytać recenzji gier. Więc jeśli Cię to interesuje, to przeczytaj ten artykuł do końca!

Jak dobrać grę planszową wedle swoich potrzeb?

Przede wszystkim najpierw określ, jak długo będziesz mógł grać w daną grę. Chodzi tutaj o długość jednej “sesji” przeznaczonej na granie. Jeśli masz tylko jedną godzinę wieczorem, wówczas postaw na małe, proste tytuły, takie jak gry imprezowe. Oczywiście rodzinne gry planszowe również są dostępne w wariancie tak szybkich rozgrywek. Jeśli masz starsze dzieci, to edukacyjne gry planszowe również świetnie się sprawdzą na jedną godzinę wieczornej rozrywki. Natomiast jeśli możesz pozwolić sobie na dłuższy czas gry, wówczas dobrze jest sięgnąć po gry ekonomiczne, strategiczne czy przygodowe. Istnieją bardzo duże i złożone tytuły, które mogą wymagać minimum czterech godzin, aby ukończyć jedną partię. Tego typu gry są przeważnie przeznaczone dla dorosłych graczy, wówczas grupa przyjaciół spotyka się na cały wieczór, a często także i na noc, aby cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Oczywistym jest, że rodziny z dziećmi mogą nie mieć tego czasu, zatem wszystko zależne jest od Twoich możliwości i obecnej sytuacji życiowej, w jakiej się znajdujesz. Inną kwestią jest budżet, jaki możesz na dany tytuł przeznaczyć. Przeważnie cena gry jest zależna od tego, z ilu elementów się ona składa. Dlatego prostsze, mniejsze tytuły będą tańsze, niż te złożone, z wieloma elementami czy figurkami.

Od czego zacząć przygodę z planszówkami?

Jeśli jesteś początkujący, to rodzinne gry planszowe są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Kupuj raczej tańsze gry i po prostu sprawdź, czy to jest dla Ciebie. Osoby mieszkające w większych miastach mogą sprawdzić, czy miejskie biblioteki oferują możliwość wypożyczenia gry planszowej. Będzie to najlepszy sposób dla Ciebie, aby bez żadnego dodatkowego kosztu sprawdzić, czy dana gra przypadnie Ci do gustu lub czy w ogóle ta forma spędzania czasu jest dla Ciebie. W każdym razie nie porywaj się na początku na większe i bardziej złożone tytuły.