Chwila zwątpienia. Bardzo trudne sudoku

Czas start! 15 minut minęło, pół godziny, godzina, już są dwie? Nie wiesz nadal jak rozwiązać, uważasz, że jest to bardzo trudne sudoku. W głowie zaczyna pojawiać się zwątpienie. Dlaczego nie możesz ukończyć tego schematu?

Czy faktycznie jest to bardzo trudne sudoku?

Przeanalizowałeś znane Ci możliwości, wertujesz po raz kolejny poradnik sudoku. Co zrobiłeś źle, gdzie popełniłeś błąd. W głowie pustka, nadal nie masz rozwiązania. Daj sobie chwile, może odpocznij, odłóż papier na bok i wróć do zadania za kilka chwil, a może jutro. Spójrz z innej, nowej perspektywy. Dla każdego następny nowy schemat może być ciężki, czasem najprostsze zadanie okazuje się nierealne do wykonania. Zapewne nie jest to Twoje pierwsze wyzwanie, tak łatwo chcesz się poddać. Poczekaj, już wiesz, tak przypadkiem wpisałeś dwa razy tę samą liczbę. Wszystko jasne, niewielki błąd prawie uniemożliwił Ci rozwiązanie kolejnego diagramu. Kamień z serca, teraz możesz dokończyć swój układ i sięgnąć po coś nowego.

Ciężka praca często jest nagradzana ogromną satysfakcją. Czujesz ten sukces, wiesz, że robisz coś dobrze, a może i nawet świetnie. Nie masz sobie równych, zostań mistrzem, a może i mistrzem świata.