Podstawy sudoku. Sudoku instrukcja

Jesteś jedną z tych niewielu osób, w których ręce wpadł pusty kwadrat, z kilkoma cyframi? Już kiedyś słyszałeś hasło Sudoku?

Sudoku instrukcja

Nie wiesza co zrobić, a bardzo Cię zaintrygowały te puste kratki? W kilku słowach spróbujmy wyjaśnić na czym polega łamigłówka. Sudoku to plansza składająca się z kratek 9 na 9, podzielona na 9 charakterystycznych podbloków (3 na 3), wykorzystując cyfry od 1 do 9, tak je musisz rozmieścić, by w pionowych i poziomych rzędach, a także poszczególnych blokach nie powtórzyła się cyfra. Trudne? Może na początku, gdy nie masz wprawy, wypracowanej własnej techniki.
Sudoku instrukcja jest prosta, kilka słów objaśnia cały proces zabawy. Gra wciągająca, pobudza nasze myślenie, wspomaga proces koncentracji. Same zalety, lecz należy pamiętać także o wadach. Jakie mogą wystąpić? Nieubłaganie uciekające minuty. Użytkownik powinien zwrócić uwagę na czas, jak pochłania gra. Często można zapomnieć o świecie wokół siebie. Czy tego się obawiasz?
Nie powinieneś! Świetna zabawa dla dużych i małych. Próbuj rozwiązywać, a z dnia na dzień przeniesiesz się na wyższy poziom trudności.