Czas na zmiany – sudoku nieregularne

Rozwiązujesz sudoku od dłuższego czasu, czujesz się jak ryba w wodzie, potrafisz każde zadanie rozwiązać w kilka chwil dłuższych lub krótszych, a może zawiewa nudą? Po rozwiązaniu setek, a może tysięcy, czasem powtarzających się plansz zaczniesz kojarzyć poszczególne schematy. Czas na zmiany. Można odnaleźć szereg odmian, zapewne zainteresuje Cie typ sudoku nieregularne.

Inny wariant – sudoku nieregularne

Znasz pewnie doskonale podstawy tradycyjnego sudoku, pamiętasz, że w każdym rzędzie pionowym i poziomym oraz w podkwadracie może wystąpić tylko raz cyfra od 1 do 9. Jak wygląda inna wersja? To pytanie zapewne Cię nurtuje.
Plansza podzielona jest na nieregularne kształty, a nie tak jak w tradycyjnym układzie na kwadraty. Co ważne, pozostałe zasady pozostają niezmienne. Nie musisz zapamiętywać nic nowego. To nie jest wcale takie trudne, sudoku nieregularne to doskonała alternatywa dla tradycyjnego schematu. Dobre urozmaicenie przyda się każdemu.
Warto pamiętać, im więcej możliwości tym nasza głowa pracuje na wyższych obrotach. Ćwiczymy lepiej koncentrację i logiczne myślenie. Każdy może spróbować swoich sił.